Stock #: MB-T-12BLK
Ship to ZIP Code
Item In-Stock - Order within 11 hrs and 54 mins for same-day shipping!
Fully Customize - Want to add your artwork to this item?
More Colors
Save up to 20.0% when you order in bulk
QuantityPiecesTotalYou Save
10+ CasesGet a free high quantity quote
Specifications
  • Stock # MB-T-12BLK
  • Qty/Case 2000
  • Width 6"
  • Thickness 0.65 mil
  • Length 12"
  • Weight 5.5 lbs
  • Material High Density Polyethylene HDPE
  • Color Black
  • Type Black T-Shirt Handle Bags
Overview
6 x 3 x 12 Black HDPE Plastic T-Shirt Carry Out Bags
GTIN: 00631546027796
Our black t-shirt bags 6" x 3" x 12" are durable and affordable handle bags for a variety of products like books, groceries and clothes. These 6 x 3 x 12 t-shirt-carry-out bags can be customized to represent your company's image and are the perfect solution for any convenience store or restaurant. These 6x3x12 plastic shopping bags with durable and easy to hold handles can also be reused or recycled.
6 x 3 x 12 Black T-Shirt Carry Out Bags Specifications
  • Depth: 3 inches
  • Recyclable: Yes
Shipping Restrictions
Need alternatives? We offer paper and compliant reusable bags for all locations.
View our complete shipping restriction policy here.
Frequently Bought Together
Customer Reviews
3 out of 5 (2 reviews)
1
50%
2
0%
3
0%
4
0%
5
50%