Stock #: FB3-12445
Ship to ZIP Code
Item In-Stock - Order within 9 hrs and 50 mins for same-day shipping!
Fully Customize - Want to add your artwork to this item?
Save up to 22.0% when you order in bulk
QuantityPiecesTotalYou Save
10+ RollsGet a free high quantity quote
Specifications
  • Stock # FB3-12445
  • Qty/Roll 40
  • Width 124"
  • Length 45"
  • Thickness 3 mil
  • Weight 41.1 lbs
Overview
124 x 45 3 Mil Furniture Bags
These 3 Mil 124 x 45 Clear Heavy Duty Furniture bags can be used for a 90 inch sofa couch, and offers high clarity while providing superior, heavy duty protections for home furnishings or office decor against the elements, dust, dirt and debris. This clear-plastic slipcover for a chair or other small to medium pieces of furniture is designed for self-moving and storage use. It's perfect for seasonal storage and is heavy duty so as to resist ripping. 124 x 45 3 mil heavy duty furniture bags can be stored at any temperature under 120 Degrees Fahrenheit.
    Customer Reviews
    5 out of 5 (1 review)
    1
    0%
    2
    0%
    3
    0%
    4
    0%
    5
    100%