Stock #: PC14840100
Ship to ZIP Code
Item In-Stock - Order within 13 hrs and 14 mins for same-day shipping!
Fully Customize - Want to add your artwork to this item?
Thickness
1 mil
2 mil
Save up to 21.4% when you order in bulk
QuantityPiecesTotalYou Save
10+ RollsGet a free high quantity quote
Specifications
  • Stock # PC14840100
  • Qty/Roll 100
  • Width 48"
  • Side Gusset 40"
  • Length 100"
  • Thickness 1 mil
  • Material Low Density Polyethylene
  • Color Clear
  • Weight 52.3 lbs
  • Covers Pallet Size 48 x 36 x 80
Overview
48 x 40 x 100 1 Mil Large Gusseted Poly Bags
GTIN: 00841436098441
    Frequently Bought Together
    Customer Reviews
    0 out of 5 (0 reviews)
    1
    0%
    2
    0%
    3
    0%
    4
    0%
    5
    0%